Praznici već kucaju na vrata, a s praznicima i gosti
Vraćaju se tete i stričevi iz Njemačke, pnovno ćete vidjeti sestru i šogora ili prijatelje koji su se odselili…
Vrijeme je za druženje i veselite se. Ali morate odvojiti vremena i “sobu za sve što trenutno ne treba” pretvoriti u sobu za goste.
Napravili ste ono nužno: razmjestili sve nagomilano na pozicije "nevidljive" za goste.
Našli ste i vrlo udobni zračni madrac koji se neće ispustiti za 5 minuta. Stavili ste čistu posteljinu, noćnu lampu i stalak za robu. Našli ste i nešto što može poslužiti kao noćni ormarić.
Ali nešto nedostaje. Prokleto je hladno.
Da li uopće temperirate “sobu viška” kada nitko u njoj ne boravi?
Ako živite u zgradi to sigurno ne predstavlja toliko velik problem. Stan je okružen drugim stanovima koji griju i soba se nikad ne može smrznuti. Ali je većinu vremena hladna.
Ako živite u kući, tu već može doći do većih problema. Sobu koju ne koristite uvijek morate održavati toplom kada zahladi.
U najgorem slučaju može vam se dogoditi da se smrznu instalacije, a u najboljem slučaju hodat ćete okolo s varikinom i špricati gljivice i plijesan po zidovima.
I, kako i sami znate - hladno je i bit će hladno vašim gostima.
Iz nekog razloga u dodatnoj sobi nemate grijanje. Nešto ste pregradili pa je ostala bez grijanja, grijete samo dnevni boravak i kupatilo…
Ako ne želite da vam se gosti smrznu pred vama su sljedeće opcije:
Prijenosni električni radijator koji je u podrumu još od rata nije baš najbolje rješenje. Moglo bi se desiti da vam iskoči sklopka baš kad pripremate blagdansko pečenje.
Zamislite, istovremeno radi televizija, kompjuter, pećnica je upregnuta punom parom, kuća svijetli kao aerodromska pista (ipak negdje mora sletjeti Djed Mraz)...
Stari električni radijatori jedu struju za doručak, ručak i večeru.
Uz to, ti stari radijatori često nemaju termostat pa griju do kad ih netko ne isključi ili se sami ne isključe. Gosti često zaboravljaju na takve stvari.
Zabava, druženje, praznici - tko u takvoj atmosferi može misliti na uključivanje i isključivanje radijatora?
Vjerojatno ne želite da ugostite krupne momke u narančastim odijelima, s velikim crvenim kamionom. Oni ne kucaju!
Kalorifer? To još postoji? Da, postoje i dolaze sa zaštitom od pregrijavanja. Kaloriferi su doista jeftina rješenja, ali koliko su jeftini, toliko su i sigurni.
Kalorifere bi mogli jednostavno opisati kao podni fen za sobu. Da, zagrijat će sobu, ali puše u smjeru u kojem ga postavite. Kaloriferi jako isušuju zrak, a suhi zrak vodi do sušenja nosa, grla, usnica i kože.
Ne želite valjda da gosti od vas odu bolesni?
Problem hladne sobe neće nestati kada gosti odu nakon praznika. Potrudite se da temperaturu održavate tijekom cijele godine. Do trenutka kada soba viška ne postane još jedna dječja soba ili se ne odvažite od nje napraviti radnu sobu kakvu zaslužujete.
Konvektori Atlantic idealni su za temperiranje sobe, ali i za kvalitetno zagrijavanje prostora kada dođu gosti.
Iako se radi o električnim uređajima, oni su daleko daleko napredniji od vašeg električnog radijatora kojeg ste izvukli iz podruma (to je kao da uspoređujete tenk iz Drugog svjetskog rata sa space shuttleom).
Termostati Atlantic konvektora su izuzetno osjetljivi, registriraju promjenu temperature od 0,10°C, a provjeru temperature vrše svakih 40 sekundi.
Tako dodatno utječe na smanjenje gubitaka i nižu potrošnju.
Kada nitko ne boravi u sobi, za hladnih dana, temperaturu možete podesiti na 15 stupnjeva. Time ćete spriječiti pojavu plijesni i čuvati prostoriju - da se ne pothladi
Ako je prostorija na nekoj postojanoj temperaturi, kasnije će se lakše i zagrijati.
Kada gosti dođu, nećete morati tri dana zagrijavati prostoriju već samo povisiti temperaturu na termostatu za nekoliko stupnjeva i svi će biti sretni i zadovoljni.
Uostalom, kada “sobu viška” jednog dana prenamijenite imat ćete sigurno, jeftino i kvalitetno grijanje.